CO Guangzhou Comax Telekomunikacionit Fiber Cable., LTD

is a high-tech company group engaged in researching, prodhimit, shitjen e produkteve të komunikimit me importin dhe eksportin tonë të drejtave.

Korporata jonë është një prodhues i fibra kabllorë optike dhe kabllo patch mbi 6years, me ISO, UL, CPR, ROSH, Arritur dhe CE certifikata. Ne OEM ose projektimin ndonjë strukturë e fibra kabllorë optike për ju.

about us

Korporata jonë është një prodhues i fibra kabllorë optike dhe kabllo patch mbi 6years, me ISO, UL, CPR, ROSH, Arritur dhe CE certifikata. Ne OEM ose projektimin ndonjë strukturë e fibra kabllorë optike për ju.


Produktet kryesore e kompanisë sonë janë: kabllot me fibra optike dhe fibra optike komponentet pasive. Të gjitha produktet janë përdorur gjerësisht në telekomit, pluhur elektrike, Departamenti hekurudhore dhe të komunikimit të tjera të produkteve të përafërta, eksportohet në shumë vende dhe rajone të tilla si Amerika, Evropë, Lindjen e Mesme dhe Azinë Juglindore.

Ne kemi marrë certifikatat e ISO9001-2000, Network Access për transmetim Pajisjet e P. R. Kinë, kompani të teknologjisë së lartë, kompani të drejtë të Menaxhimit të cilësisë së përgjithshme.


aktualisht, kapacitet vjetor të prodhimit tonë është 6 milion core .km dhe 1.5 milion copë kordë patch.

Our History

CO Guangzhou Comax Telekomunikacionit Fiber Cable., LTD . is one of the biggest manufacturer of fiber optic cable in China and has more than 7 years manufacturing and selling experience, providing superior professional fiber optic cables to worldwide customers.

We specializes in R&D, manufacture and sales of all kinds of optical fiber cables, including ADSS, OPGW, OPPC, fiber optic unit, optical fiber ribbon and etc. Until now, we has our full range of optical fiber cable to EU, Canada, Korea, Malaysia, Australia, Thailand, Vietnam, Zambia, Colombia, Nepal, Philippine, Bulgaria, etj. The company has achieved certificates of Quality Management System ISO9001, Environment Management System ISO14001, Health and Safety Management System OHSAS18001 and SGS. Our target is to be the most highly regarded and successful fiber optic cable company in the world and brings convenience to people.

Our factory with 7 production lines, Our advantage Stronger produce capacity. 500KM/Day

Our employees:20-50 peoples , two office and one factory

Why choose us

Our Product

Fiber optic cable, fiber patch cord, fiber terminal box

Product Application

CATV,Telecommunicaton, Network, Broad Band

Our Certificate

ISO9001,SGS,ROSH

Production Market

50% project of Chinese Telecommication, railway, 50% OEM for USA black box, Corning, USCONEC, Nexans.

Our service

qualityu00a0guarantee for one year after installation

Enquiry TANI